Wprowadzone przez kaszla

,

Indeks urodzeń parafia Tykocin 1890

Opracował L. Kocoń ADAMSKI Antoni, syn Michała lat 45, włościanina, gospodarza i Pauliny z Milewskich lat 45, urodzony w Broniszewie 14.06.1890, 129/1890. ANDRACKI Henryk Andrzej, syn Jana lat 46 i Marianny z Witkowskich lat 35, urodzony w Tykocinie 14.01.1890, 15/1890. ARBATOWICZ Salomea, córka Stanisława lat 40, robotnika i Bronisławy z Truszkowskich lat 40, urodzona w […]

,

Indeks zgonów parafia Kobylin 1891

Opracował L. Kocoń BABIŃSKI Franciszek lat 94, wdowiec, urodzony w Kobylinie Cieszymach, właściciel cząstkowy, syn rodziców niepamiętnych, zmarł w Kobylinie Kruszewie 07.11.1891, 159/1891. BABIŃSKI Piotr 6 miesięcy, syn Ignacego i Zuzanny z Sikorskich, właścicieli cząstkowych, zmarł w Frankach Dąbrowie 31.01.1891, 29/1891. BERNATOWICZ Barbara lat 13, urodzona w Puchałach, córka Bartłomieja i Rozalii z Andrzejkiewiczów, robotników, […]

,

Indeks zgonów parafia Kobylin 1890

Opracował L. Kocoń BABIŃSKA Anna 6 lat, córka Franciszka i Julianny z Mężyńskich, właścicieli cząstkowych, zmarła w Kobylinie Pogorzałkach 29.12.1890, 144/1890. BABIŃSKA Józefa lat 47, panna, córka Jana i Agnieszki, właścicieli cząstkowych, zmarła w Kobylinie Pogorzałkach 11.11.1890, 114/1890. BABIŃSKA Konstancja lat 64, wdowa, właścicielka cząstkowa, urodzona w Sikorach Tomkowiętach, córka Antoniego i matki z imienia […]

,

Indeks zgonów parafia Kobylin 1889

Opracował L. Kocoń ANTONOWICZ Józefa lat 66, córka Jana i Anny małżonków Kobylińskich, żona Bernarda, właściciela cząstkowego, zmarła w Kobylinie Pieniążkach 09.01.1889, 14/1889. BABIŃSKI Aleksander 3 lata, syn Franciszka i Julianny z Mężyńskich, właścicieli cząstkowych, zmarł w Kobylinie Pogorzałkach 12.10.1889, 157/1889. BABIŃSKI Bronisław rok i 6 miesięcy, syn Franciszka i Julianny z Niecieckich, właścicieli cząstkowych, […]

,

Indeks zgonów parafia Kobylin 1888

Opracował L. Kocoń BACZEWSKA Julianna lat 85, wdowa, właścicielka cząstkowa urodzona w Kobylinie Łatkach, córka rodziców z imion niepamiętnych, zmarła w Kobylinie Pieniążkach 17.03.1888, 31/1888. BAGIŃSKA Apolonia 2 tygodnie, córka Antoniego i Balbiny z Kuleszów, właścicieli cząstkowych, zmarła w Wnorach Kuzelach 12.01.1888, 8/1888. BUCZYŃSKI Jan lat 63, wdowiec, urodzony w Kobylinie Kuleszkach, robotnik, syn Joachima […]

,

Indeks zgonów parafia Kobylin 1887

Opracował L. Kocoń BABIŃSKA Franciszka lat 16, córka Konstantego i Julianny z Grochowskich, zmarła w Frankach Dąbrowie 22.07.1887, 88/1887. BABIŃSKA Teresa lat 35, urodzona w Stypułkach Święchach, córka Wincentego i matki z imienia niepamiętnej małżonków Kierzkowskich, żona Franciszka, właściciela cząstkowego, zmarła w Kobylinie Pogorzałkach 08.07.1887, 82/1887. BABIŃSKI Jan 2 miesiące, syn Franciszka i Teresy, właścicieli […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1794

Opracował J. Krassowski ADAMCZUK Agnieszka, córka Marcina i Katarzyny, urodzona w Chorzelu 03.01.1794. Agata, córka Macieja i Katarzyny, urodzona w Wdziękoniu Wielkim 29.01.1794. Anna, córka Andrzeja i Marianny, urodzona w Tyborach Wólce 17.06.1794. Antoni, syn Joachima i Joanny, urodzony w Jabłonce Świerczewie 18.01.1794. BIAŁA Marianna, córka Kazimierza i Julianny Mościckiej, urodzona w Miodusach Wielkich 12.10.1794. […]

,

Indeks zgonów parafia Kobylin 1886

Opracował L. Kocoń BABIŃSKI Adam 1 dzień, syn Stanisława i Franciszki z Pogorzelskich, właścicieli cząstkowych, zmarł w Kobylinie Cieszymach 29.07.1886, 81/1886. CHOIŃSKA Władysława 6 miesięcy, córka Mikołaja i Anny z Święckich, robotników, zmarła w Kobylinie Kuleszkach 27.09.1886, 101/1886. CZAJKOWSKA Aleksandra 4 lata, córka Tomasza i Felicjanny z Frankowskich, właścicieli cząstkowych, zmarła w Czajkach 09.05.1886, 50/1886. […]

,

Indeks urodzeń parafia Łomża 1891

Opracował L. Kocoń AŁGUŚCIAK Marianna, córka Jana lat 60, robotnika i Anny z Matyszewskich lat 40, urodzona w Łochtynowie 08.09.1891, 378/1891. ANDRYCHOWSKA Genowefa, córka Pawła lat 30, robotnika i Franciszki z Tyszków lat 30, urodzona w Łomży 13.12.1890, 49/1891. Ślub w Piątnicy 28.09.1909 z Janem Zielińskim. ANIELSKI Stanisław, syn Józefa lat 30, robotnika i Emilii […]

,

Indeks urodzeń parafia Kobylin 1842

Opracował L. Kocoń BABIŃSKI Rajmund, syn Jana lat 26 i Agnieszki z Górskich lat 24, urodzony w Kobylinie Pogorzałkach 15.11.1842, 178/1842. BUCZYŃSKA Feliksa, córka Joachima lat 50, włościanina i Marianny z Rostkowskich lat 40, urodzona w Kobylinie Latkach 03.03.1842, 44/1842. CHMIELEWSKA Marianna, córka Aleksandra lat 30, wyrobnika i Anastazji z Piszczatowskich lat 27, urodzona w […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1793

Indeks opracował J. Krassowski ANTONIAK Marianna, córka Wincentego i Klary, urodzona w Tyborach Wólce 10.09.1793. Antonina, córka Krzysztofa i Krystyny, urodzona w Tyborach Wólce 12.06.1793. BARTOCHOWSKA Rozalia, córka Marcina i Marianny Łoszewskiej, urodzona w Krajewie Białym 30.08.1793. BERNACIUK Aniela, córka Kazimierza i Jadwigi, urodzona w Laskowie Jabłoni 07.11.1793. BIAŁA Magdalena Anna, córka Franciszka i Małgorzaty […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1792

Opracował J. Krassowski ANDRZEJCZUK Jacenty, syn Bonifacego i Katarzyny, urodzony w Tyborach Wólce 15.08.1792. Antoni, syn Macieja i Katarzyny, urodzony w Laskowie Jabłoni 19.08.1792. ANTONOWNY Bartłomiej, syn Anastazji, urodzony w Zarembach Krtękach 12.08.1792. BAŃKOWSKI Feliks, syn Grzegorza i Małgorzaty, urodzony w Miodusach Litewce 20.11.1792. BIAŁA Franciszka, córka Adama i Łucji Tyszki, urodzona w Wdziękoniu Starym […]

Metryki szlacheckie parafia Krzywin, Diecezja Łucka

Opracował L. Kocoń ADASZYŃSKA Anna, córka urodzonych Szymona i Agnieszki z Gągałów, urodzona w Sielcu 06.09.1831. ADASZYŃSKI Faustyn, syn urodzonych Szymona i Franciszki z Gągałów, urodzony w Sielcu 14.02.1835. ANGEL ( ANZEL ) Karol kilka godzin, syn urodzonych Józefa i Karoliny z Sochackich, zmarł w Krzywinie 23.05.1833, ANGEL Leokadia lat 9, córka Wielmożnych Józefa i […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1791

Indeks opracował J. Krassowski BIAŁA Aniela Marianna, córka szlachcica Franciszka i Małgorzaty Czyżewskiej, urodzona w Miodusach Wielkich 02.12.1791. BIAŁA Marianna, córka szlachcica Adama i Łucji Tyszki, urodzona w Wdziękoniu Wielkim 08.03.1791. BRULIŃSKI Tomasz, syn szlachcica Józefa i Franciszki, urodzony w Rembiszewie Zegadłach 20.02.1791. CHOIŃSKA Scholastyka, córka szlachcica Sylwestra i Franciszki Duchnowskiej, urodzona w Jabłonce Świerczewie […]

,

Indeks zgonów parafia Radziłów 1861

Opracował L. Kocoń ADAMSKA Anna lat 14, córka Michała i Marianny z Karczewskich w Radziłowie zamieszkałych, zmarła w Brodowie 12.10.1861, 53/1861. BALICKI Adam lat 14, syn Tomasza i Katarzyny z Łepkowskich, wyrobników, zmarł w Okrasinie 15.06.1861, 36/1861. BARANOWSKA Antonina lat 80, córka Mateusza i Marianny małżonków Walewskich, zmarła w Radziłowie 11.11.1861, 56/1861. BARGŁOWSKI Adam lat […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1790

Indeks opracował J. Krassowski ADAMCZUK Andrzej, syn Macieja i Magdaleny, urodzony w Brajczewie 30.05.1790. Anna, córka Bernarda i Elżbiety, urodzona w Miodusach Litwie 04.08.1790. ANTONIEWNA Balbina, córka Anastazji, urodzona w Skarzynie 30.03.1790. BARTCZUK Wojciech, syn Michała i Konstancji, urodzony w Tyborach Trzciance 12.04.1790. BIAŁA Franciszka, córka szlachcica Kazimierza i Julianny Mościckiej, urodzona w Miodusach Wielkich […]

,

Indeks zgonów parafia Radziłów 1860

Opracował L. Kocoń BIEŃKOWSKI Jan 9 tygodni, syn Feliksa, włościanina czynszowego i Apolonii z Bargłowskich, zmarł w Okrasinie 13.05.1860, 21/1860. BRZOZOWSKI Felicjan 1 rok, syn Kazimierza, wyrobnika i Konstancji z Modzelewskich, zmarł w Mścichach 31.12.1859, 1/1860. BRZUCHALSKA Agnieszka lat 80, wdowa po Janie, córka rodziców niepamiętnych, urodzona w Kędziorowie, żebraczka, zmarła w Borawskich 25.03.1860, 14/1860. […]

,

Indeks zgonów parafia Radziłów 1859

Indeks opracował L. Kocoń BARGŁOWSKA Marianna lat 43, córka Józefa i Magdaleny z Karwowskich małżonków Markowskich, włościan z Smolnik, żona Antoniego, włościanina czynszowego, zmarła w Okrasinie 18.06.1859, 50/1859. BARGŁOWSKI Feliks trzy kwartały, syn Feliksa, włościanina czynszowego i Marianny, zmarł w Okrasinie 17.02.1859, 5/1859. BARGŁOWSKI Stanisław 5 miesięcy, syn Antoniego, włościanina czynszowego i Marianny z Markowskich, […]

,

Indeks zgonów parafia Radziłów 1858

Indeks opracował L. Kocoń ADASIEWICZ Adam lat 4, syn Piotra i Teofili z Kosmaczewskich, wyrobników, zmarł w Radziłowie 22.05.1858, 43/1858. BARGŁOWSKA Anna 2 miesiące, córka Joachima, mieszczanina, gospodarza i Magdaleny z Karwowskich, zmarła w Radziłowie 29.06.1858, 60/1858. BARGŁOWSKI Aleksander półtora roku, syn Serafina, mieszczanina, gospodarza i Emilii z Leszczewskich, zmarł w Radziłowie 13.04.1858, 27/1858. BARGŁOWSKI […]

,

Indeks zgonów parafia Radziłów 1857

Indeks opracował L. Kocoń BARGŁOWSKA Aniela lat 3, córka Feliksa, włościanina czynszowego i Marianny z Walewskich, zmarła w Okrasinie 13.12.1857, 91/1857. BARGŁOWSKA Emilia 2 tygodnie, córka Joachima i Magdaleny z Karwowskich, mieszczan, gospodarzy, zmarła w Radziłowie 01.03.1857, 18/1857. BARGŁOWSKI Ludwik lat 3, syn Antoniego i Marianny z Markowskich, gospodarzy, włościan czynszowych, zmarł w Okrasinie 09.10.1857, […]

,

Indeks zgonów parafia Radziłów 1856

Indeks opracował L. Kocoń BALICKI Stanisław lat 3, syn Jana i Katarzyny z Łepkowskich, wyrobników z Bukowa, zmarł w Okrasinie 09.11.1856, 65/1856. BARGŁOWSKI Franciszek lat 3, syn Joachima i Marianny z Waleskich, mieszczan, gospodarzy, zmarł w Radziłowie 03.07.1856, 47/1856. BIEŃKOWSKI Karol lat 55, syn rodziców niepamiętnych, mąż Wiktorii z Obryckich, zmarł w Okrasinie 28.12.1856, 73/1856. […]

,

Indeks małżeństw parafia Kobylin 1884

Indeks opracował L. Kocoń BAGIŃSKI Jozefat, syn Marcina i Petroneli Łapińskiej z Magdaleną WNOROWSKĄ, córką Kazimierza i Urszuli Targońskiej, 21/1884. CHOIŃSKI Jan, syn Marcina i Salomei Stypułkowskiej z Anną PISZCZATOWSKĄ, córką Ignacego i Anny Sikorskiej, 27/1884. CHOIŃSKI Paweł, syn Aleksandra i Teresy Kalinowskiej z Marianną PISZCZATOWSKĄ, córką Tomasza i Józefaty Dobkowskiej, 5/1884. CZAJKOWSKI Ludwik, syn […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1836

Indeks opracował J. Krassowski. Brak numerów od 1 do 21. Biały Jan  , syn szlachetnego Ludwika rolnik lat 36 i Wiktorii Zaremby lat 30,urodzony 14 grudnia 1836 w Miodusy Wielkie 56/1836 Biały Stanisław  , syn szlachetny Jan rolnik lat 34 i Agaty Dmochowskiej lat 40 , urodzony 21,sierpnia 1836 w Modusy Wielkie 41/1836 Czerechowska Emilia  […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1789

Indeks opracował J. Krassowski ADAMCZUK Wiktoria, córka Macieja i Marianny, urodzona w Chorzelach 18.12.1789. ANDRZEJCZUK Andrzej, syn Bonifacego i Katarzyny, urodzony w Tyborach Wólce 01.12.1789. BIAŁA Marcjanna, córka szlachcica Adama i Łucji Tyszki, urodzona w Wdziękoniu Wielkim 14.01.1789. BIAŁA Tekla Anna, córka Cypriana i Marianny Wnorowskiej, urodzona w Tyborach Jezierni 20.09.1789. BIAŁY Grzegorz, syn szlachcica […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1835

Indeks opracował J. Krassowski Baranowska Antonina, Wiktorya ,córka Kaspra szynkarza lat 22 zamieszkałego w Jabłonce i Maryanna Zajkowska lat 23,urodzona lat 23,urodzona tamże dnia 30 grudnia 1835 80/1835 Baykowska Joanna ,córka Wojciecha włościanina lat 24 zamieszkałego w Miodusy Litewka i Franciszka Powojska lat 24 urodzona tamże dnia 25 czerwca 1835 33/1835 Biała Karolina, córka  szlachetnego […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1788

Indeks opracował J. Krassowski ADAMCZUK Salomea, córka Marcina i Katarzyny, urodzona w Chorzelach 17.11.1788. BANACIUK Józefata, córka Kazimierza i Rozalii, urodzona w Laskowie Jabłoni 22.05.1788. BIAŁA Franciszka, córka szlachcica Marcina i Anny Skarzyńskiej, urodzona w Miodusach Wielkich 03.04.1788. BIAŁY Józef, syn szlachcica Jana i Marianny Święckiej, urodzony w Miodusach Wielkich 15.01.1788. BRAJCZEWSKA Dorota, córka szlachcica […]

Kalendarium

Niedziela 17 maja 2020 157 lat temu w Jedwabnem w wieku 45 lat zmarł Jan Brzostowski, syn Teresy, mąż Rozalii Sobolewskiej. 168 lat temu w Przestrzelach, parafia Jedwabne w wieku 46 lat zmarła Rozalia Konopka z domu Karwowska, żona Fabiana. 122 lata temu w Jurcu Szlacheckim, parafia Dobrzyjałowo w wieku 29 lat zmarł Władysław Kurkowski, […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1787

Indeks opracował J. Krassowski ADAMCZUK Franciszek, syn Macieja i Magdaleny, urodzony w Brajczewie 14.10.1787. Agata, córka Jana i Aleksandry, urodzona w Tyborach Kamiance 05.02.1787. BAJKO Franciszka, córka Krzysztofa i Kunegundy, urodzona w Miodusach Litwie 19.03.1787. BARTCZUK Franciszka, córka Michała i Konstancji, urodzona w Tyborach Trzciance 28.09.1787. BAZELCZUK Rozalia, córka Wojciecha i Anny, urodzona w Wdziękoniu […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1786

Opracował J. Krassowski ADAMCZUK Katarzyna, córka Szymona i Łucji, urodzona w Laskowie Jabłoni 02.05.1786. ADAMCZUK Rozalia, córka Marcina i Katarzyny, urodzona w Chorzelach 24.10.1786. Agnieszka, córka Baltazara i Tekli, urodzona w Wierzbowie 22.01.1786. ANDRZEJCZUK Grzegorz, syn Jakuba i Agnieszki, urodzony w Laskowie Jabłoni 08.03.1786. ANDRZEJCZUK Marianna, córka Bonifacego i Katarzyny, urodzona w Tyborach Wólce 21.11.1786. […]

,

Indeks urodzeń parafia Jabłonka Kościelna 1785

Indeks opracował J. Krassowski Adam Stefan, syn Jakuba i Marianny, urodzony w Wdziękoniu Wielkim 26.12.1785. ADAMCZUK Stanisław, syn Macieja i Magdaleny, urodzony w Brajczewie 29.03.1785. Antoni, syn Kacpra i Marianny, urodzony w Laskowie Jabłoni 09.04.1785. Antoni, syn Sebastiana i Marianny, urodzony w Tyborach Wólce 20.11.1785. ANTONIAK Kunegunda, córka Wincentego i Klary, urodzony w Tyborach Wólce […]

,

Indeks małżeństw parafia Zambrów 1819 – 1820

Opracował L. Kocoń BIAŁY Józef lat 22 ( parafia Jabłonkowska ), w Mioduszach Wielkich dziedzicznie zamieszkały, syn urodzonych Kazimierza, już nieżyjącego i Julianny z Mościckich z drugiego małżeństwa Kazimierzowej Zarembinej  z Marianną WOJNO lat 16 ( parafia Kołakowska ), córką urodzonych Kazimierza, już nieżyjącego i Franciszki z Leśniewskich w Krajewie Białym zamieszkałej, tamże przy matce […]

Szlachta zamieszkał na terenie gminy Śniadowo XIX wiek

Opracował L. Kocoń BIAŁOBRZESKI Aleksander, syn Antoniego i Teofili z Olszewskich, urodzony w Borkach 01.12.1867. Żona Franciszka Brulińska, córka Tomasza i Anastazji z Grabińskich, urodzona w Brulinie 18.05.1865. Dzieci: Marianna urodzona w Borkach 08.06.1893; Helena urodzona tamże 14.05.1897, zmarła 02.11.1898; Ludwika urodzona tamże 07.01.1900; Aleksander urodzony tamże 22.05.1903; Stanisław urodzony tamże 21.02.1909. BIAŁOBRZESKI Antoni. Żona […]

Wykaz mężczyzn do celów wojskowych z gminy Puchały ( szlachta )

Opracował L. Kocoń BACZEWSKI Ferdynand, syn Chryzostoma i Anastazji z Konopków, urodzony w Baczach Mokrych 15.01.1834. Pierwsza żona Walentyna Modzelewska. Dzieci: Józef urodzony w Baczach Mokrych 17.03.1861. Druga żona Karolina Sierzputowska. Dzieci: Karol urodzony tamże 02.04.1874; Adam urodzony tamże 02.07.1876; Władysław urodzony tamże 22.08.1878; Ferdynand urodzony tamże 15.09.1882; Stanisław urodzony tamże 22.11.1888. Wieś Bacze Mokre. […]

Wykaz mężczyzn z terenu powiatu Wysokie Mazowieckie do celów wojskowych ( szlachta )

Opracował L. Kocoń BABIŃSKI Józef, syn Franciszka, urodzony 24.04.1886. Kobylin Pogorzałki gmina Kowalewszczyzna. BABIŃSKI Józef, syn Stanisława, urodzony 30.10.1885. Żendziany gmina Stelmachowo. BABIŃSKI Teodor Konstanty, syn Bolesława, urodzony 29.10.1885. Hermany gmina Stelmachowo. BABIŃSKI Wincenty, syn Franciszka, urodzony 28.07.1886. Żendziany gmina Stelmachowo. BAGIŃSKI Franciszek, syn Jana, urodzony 10.11.1885. Chojane Sierocięta gmina Wysokie Mazowieckie. BIAŁY Marian, syn […]

,

Indeks zgonów parafia Zuzela 1815 – 1816

Opracował L. Kocoń BIELAŃSKA Katarzyna lat 3, córka Mikołaja i Magdaleny Kokoszczanki, zmarła w Smolewie 09.11.1815, 46/1815. BOGUCKI Tadeusz lat 63, Cześnikowicz Żytomirski, mąż Wielmożnej Elżbiety z Kuczyńskich pierwszego ślubu Jabłonowskiej, syn Wielmożnych Antoniego Juliana i Katarzyny z Włockich, zmarł w Szulborzu Wielkim 01.04.1816, 93/1816. BUDZISZEWSKA Franciszka lat 63, wdowa po urodzonym Mateuszu, córka rodziców […]

Wykaz mężczyzn z gminy Kossaki do celów wojskowych ( szlachta )

Opracował L. Kocoń BIAŁY Piotr, syn Rocha i Ludwiki z Krajewskich, urodzony w Mioduszach Wielkich parafia Jabłonka 05.09.1863. Żona Paulina Grzymała, córka Wincentego i Anastazji z Przeździeckich, urodzona w roku 1859. Ślub w Rosochatem 11.02.1885. Dzieci: Stanisław urodzony w Podłatkach Leśniewo parafia Kołaki 10.09.1887; Władysław urodzony tamże 25.05.1891; Stefan urodzony tamże 01.11.1902. Wieś Podłatki Leśniewo. […]

,

Indeks małżeństw parafia Zuzela 1815 – 1816

Opracował L. Kocoń ANTONIAK Krzysztof urodzony 22.09.1754 ( parafia Czyżewo ), wdowiec, wyrobnik w Lipskich gminie Czyżewskiej w komornem zamieszkały, syn uczciwych Antoniego i Teresy małżonków Pietrzaków w Gostkowie byłych gospodarzy z Franciszką BANACHOWNĄ urodzoną 20.09.1778 ( parafia Zuzela ), córką uczciwych Benedyktego zmarłego 25.12.1797 i Anny małżonków Ciursa czyli Wiśniewskich w Smolewie byłych gospodarzy, […]

Wykaz mężczyzn gmina Długoborz do celów wojskowych ( szlachta )

Opracował L. Kocoń BACZEWSKI Antoni. Żona Julianna z Modzelewskich, córka Piotra i Teofili z Modzelewskich, urodzona w Modzelach 28.10.1848. Dzieci: Aleksander urodzony w Grzymałach 15.09.1873; Apolinary urodzony tamże 08.01.1878; Feliks urodzony tamże 20.11.1886. Wieś Grzymały. BACZEWSKI Piotr, syn Antoniego i Antoniny z Modzelewskich, urodzony w Baczach Mokrych 08.09.1859. Żona Julianna Mierzejewska, córka Piotra i Ludwiki […]

,

Indeks urodzeń parafia Zuzela 1815 – 1816

Opracował L. Kocoń ANDRZEJEWSKI Andrzej, syn uczciwej Ewy lat 30, wyrobnicy, urodzony w Gąsiorowie 30.11.1815, 60/1815. BOGUSZEWSKA Tekla Marianna, córka urodzonego Wawrzeńca lat 27, na gospodarstwie zamieszkałego i Franciszki z Dąbrowskich lat 23, urodzona w Szulborzu Kozach 16.12.1815, 66/1815. BRZOZOWSKA Marianna Franciszka, córka uczciwego Tomasza lat 32, gospodarza rolnego i Ludwiki z Nowackich lat 31, […]

,

Indeks zgonów parafia Zuzela 1814 – 1815

Opracował L. Kocoń BARANOSKI Mikołaj lat 80, wdowiec po Mariannie, syn rodziców niewiadomych, uczciwy, przy Antonim Osuchowskim komornie zamieszkały, zmarł w Godlewie Wielkim 04.04.1815, 87/1815. BIAŁA Franciszka lat 70, wdowa po urodzonym Franciszku w Pętkowie Wymiarowie byłym gospodarzu, córka rodziców z imienia niewiadomych małżonków Dłuskich, zmarła w Pułaziach 12.04.1815, 94/1815. BŁASZCZYŃSKI Antoni lat 11, syn […]

,

Indeks małżeństw parafia Zuzela 1814 – 1815

Opracował L. Kocoń ANDRUSZKIEWICZ Mikołaj lat 54, wdowiec, w Rostkach Piotrowiczach rocznie służący, syn uczciwych Józefa i Ewy w Oleszowce powiecie Sabdomierskim byłych gospodarzy z Petronelą NIETACNA urodzoną 22.04.1770 ( parafia Zuzela ), córką uczciwych Jana i Małgorzaty w tychże Rostkach byłych gospodarzy, tamże rocznie służącą, ślub 23.01.1815, 18/1815. ANDRZEJCZUK Piotr urodzony 19.10.1792 ( parafia […]

,

Indeks urodzeń parafia Zuzela 1814 – 1815

Opracował L. Kocoń ANDRZEJCZUK Jakub Jerzy, syn włościan Franciszka lat 35, gospodarza rolnego i Katarzyny z Kostrzewskich lat 34, urodzony w Zakrzewie Zalesiu 23.07.1814, 23/1814. BOGDAŃSKA Marianna Helena, córka włościan Piotra lat 24, majstra kunsztu kowalskiego i Franciszki z Krasienskich lat 20, urodzona w Gąsiorowie 04.03.1815, 93/1815. BOGDAŃSKI Jakub Filip, syn włościan Piotra lat 54, […]

,

Indeks zgonów parafia Zuzela 1813 – 1814

Opracował L. Kocoń BIELECKI Mikołaj lat 34, mąż uczciwej Magdaleny, z wyrobku żyjący, zmarł w Smolewie 25.02.1814, 112/1814. BOGDAŃSKA Anastazja lat 39, pierwszego ślubu Marcina Kunieszy, żona włościanina Piotra lat 33, gospodarza rolnego, córka uczciwych Macieja i Agnieszki małżonków Czapkowskich, byłych gospodarzy, zmarła w Rostkach Piotrowiczach 20.01.1814, 95/1814. BOGDAŃSKA Franciszka 3 dni, córka włościan Piotra […]

,

Indeks małżeństw parafia Zuzela 1813 – 1814

Opracował L. Kocoń ANDRZEJCZUK Franciszek urodzony 27.01.1780 ( parafia Zuzela ), włościanin, wdowiec, syn uczciwych Andrzeja zmarłego 01.05.1806 i Domicelli zmarłej 09.05.1811 małżonków Waskiewiczów  we wsi Domanowie  w Kordonie Rosyjskim byłych gospodarzy, gospodarz rolny w Zakrzewie Zalesiu zamieszkały z Katarzyną WOJTKOWNĄ urodzoną 02.04.1779 ( parafia Zuzela ), córką uczciwych Wojciecha Kostrzewskiego już od lat 34 […]

,

Indeks urodzeń parafia Zuzela 1813 – 1814

Opracował L. Kocoń BOGDANSKA Franciszka Jozefata, córka włościanina Piotra lat 30, gospodarza rolnego i Urszuli Maciejowny lat 40, urodzona w Rostkach Piotrowiczach 03.01.1814, 74/1814. BOGUCKA Felicjanna Perpetua, córka Wielmożnego Walentego lat 54, Wójta Gminy Rostki Piotrowicze, dziedzica tychże dóbr i Faustyny Julianny z Piętków lat 41, urodzona w Rostkach Piotrowiczach 07.03.1814, 100/1814. BORKOWSKI Wojciech Idzi, […]

,

Indeks urodzeń parafia Zuzela 1810 – 1811

Opracował L. Kocoń ANTONIAK Tekla Orszula, córka uczciwego Kazimierza lat 43, gospodarza i Małgorzaty z Jonczaków lat 32, urodzona w Kałęczynie 22.09.1810, 46/1810. BOCIŃSKA Franciszka Marianna, córka Jacka lat 40, włościanina na pokomornym zamieszkałego i Franciszki lat 34, urodzona w Pułaziach 30.03.1811, 108/1811. BOGUCKA Apolonia Franciszka, córka Wielmożnego Walentego lat 51, dziedzica i Faustyny Julianny […]

,

Indeks małżeństw parafia Puchały 1820 – 1821

Opracował L. Kocoń BACZEWSKI Mateusz lat 30 ( parafia Puchały ), syn urodzonego Szymona już zmarłego, w Baczach Suchych z rolnictwa żyjący z Jozefatą WYRZYKOWSKĄ lat 19 ( parafia Puchały ), córką urodzonych Andrzeja i Marianny w Wyrzykach z rolnictwa żyjących, tamże przy rodzicach zostającą, ślub 11.02.1821, 19/1821. FILIPOWICZ Tomasz lat 40, syn uczciwych Marcina […]

,

Indeks zgonów parafia Śniadowo 1836

Opracował L. Kocoń BERGER Stanisław rok 1, syn Jana i Katarzyny, młynarzy, zmarł w Jakaci Młodej 02.05.1836, 37/1836. BIEŃKOWSKI Piotr rok 1, syn Wojciecha i Apolonii, szlachty, zmarł w Jemielitym Starym 02.05.1836, 36/1836. BRULIŃSKA Ludwika lat 6, córka Kazimierza i Marianny, szlachty, zmarła w Brulinie 01.11.1836, 87/1836. BRULIŃSKA Wiktoria 3 kwartały, córka Antoniego i Marianny, […]

,

Indeks zgonów parafia Śniadowo 1834

Opracował L. Kocoń BOGUSKI Filip tygodni 19, syn Marianny, włościanki, zmarł w Kozikach 24.07.1834, 64/1834. BRULIŃSKA Apolonia lat 29, córka Tomasza i Katarzyny małżonków Mierzejewskich, szlachty, żona Wawrzyńca, zmarła w Duchnach Starych 27.11.1834, 96/1834. BRULIŃSKA Rozalia lat 4, córka Szymona i Anastazji, szlachty, zmarła w Brulinie 26.09.1834, 84/1834. BRULIŃSKI Łukasz lat 60, szlachcic, mąż Teresy […]

,

Indeks małżeństw parafia Łomża 1907

Opracował L. Kocoń ARCISZEWSKI Antoni Feliks, syn Aleksandra i Franciszki Konopki z Wandą Janiną Cieniewicz, córką Wacława i Teofili Surdyn, 24/1907. AUGUŚCIAK Stanisław, syn Jana i Anny Matyszewskiej z Aleksandrą Gendzielewską, córką Feliksa i Michaliny Podsiad, 31/1907. BANACH Władysław, syn Wiktora i Michaliny Pawlik z Józefą Domitr, córką Stanisława i Rozalii Golińskiej, 103/1907. BARANOWSKI Stanisław, […]

,

Indeks małżeństw parafia Łomża 1906

Opracował L. Kocoń ANDRYCHOWSKI Roman, syn Ludwika i Franciszki Bieleckiej z Władysławą Makowską, córką Józefa i Marianny Niedźwieckiej, 2/1906. ANTONOWICZ Jan, syn Jana i Rozalii Śniempińskiej z Zofią Czesławą Baczewską, córką Henryka i Florentyny Kraszewskiej, 50/1906. BACŁAWSKI Józef, syn Andrzeja i Teofili Gawrońskiej z Stefanią Geszterowicz, córką Apolinarego i Marianny Zaczek, 122/1906. BAGIŃSKI Andrzej, syn […]

,

Indeks małżeństw parafia Łomża 1902

Opracował L. Kocoń ARNISTA Franciszek, syn Stanisława z Petronelą Karcz z domu Żochowska, córką Józefa, 50/1902. BALCEWICZ Jan, syn Marcina z Karoliną Kamińską, córką Leopolda, 105/1902. BONAROWSKI Wincenty, syn Franciszka z Eleonorą Władysławą Bargielską, córką Władysława, 81/1902. BORAWSKI Stanisław, syn Kajetana z Bronisławą Kruszewską, córką Wiktora, 36/1902. BORKOWSKI Aleksander, syn Józefa z Józefą Dardzińską, córką […]

,

Indeks małżeństw parafia Łomża 1901

Opracował L. Kocoń ALIŃSKI Jan, syn Wiktora z Aleksandrą Bednarczyk, córką Tadeusza, 51/1901. BALISZEWSKI Marceli, syn Mateusza z Stanisławą Bęcz, córką Benedykta Franciszka, 38/1901. BAŁAZY Bolesław, syn Stanisława z Julianną Malinowską, córką Aleksandra, 20/1901. BARANOWSKI Stanisław, syn Władysława z Rozalią Lis, córką Tomasza, 66/1901. BEDNARSKI Piotr, syn Andrzeja z Marcjanną Burbutowską, córką Józefa, 23/1901. BIAŁOBRZESKI […]

,

Indeks małżeństw parafia Łomża 1900

Opracował L. Kocoń ANDRZEJCZYK Jan, syn Marianny z Marianną Chrostowską, córką Wiktora, 75/1900. ANDRZEJEWSKI Ambroży, syn Wojciecha z Konstancją Bąkowską z domu Gonsiewska, córką Jana, 86/1900. ANTOSIEWICZ Władysław, syn Ignacego z Kamilą Teodorą Funk, córką Tadeusza, 32/1900. ARCHACKI Marceli, syn Wojciecha z Marcjanną Cieślik, córką Ksawerego, 103/1900. BACŁAWSKI Antoni, syn Piotra z Walentyną Janowską, córką […]